Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashTe FunditTe Gjitha

Kishte ardhur nga Italia dhe infektoi mamanë me koronavirus, vjen lajmi i mirë për dy të prekurit me COVID nga Patosi

Një lajm mirë është bërë i ditur nga Patosi, ku dy pacientët të prekur nga COVID-19 janë shëruar.

Patosi ka qenë një ndër qytetet e para që u prek nga COVID 19, ku rastet e para e të vetme të evidentuara, u trajtuan e sot janë shëruar.

K.A. i sapo kthyer nga Italia u diagnostikua me COVID 19, e më pas dhe nëna e tij R.A. Të dy pacientët pas trajtimeve intesive në infektiv, kanë lënë spitalin e janë kthyer në shtëpi.

Bashkia Patos në bashkëpunim me Qendrën Shëndetësore “Thoma Rrudha” janë në monitorim të familjarëve, duke asistuar në nevojat e dy ish pacientëve.

Fal masave të ndërmarra, situata në qytet është mbajtur nën kontroll !

Po firmoset një peticion për ringritjen e Teatrit Kombëtare ashtu siç ishte më parë. Ju si mendoni:

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *