Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetBotaFlashTe FunditTe Gjitha

“Nisi pas një miqësie me një vajzë me emrin Albana”, njihuni me 20 vjeçarin francez që është i dashuruar me Shqipërinë

Arnaud Boutin është 18 vjeç dhe dëshiron të mësojë sa më shumë për Shqipërinë. 18-vjeçari tregon se aktualisht po studion gjuhën shqipe dhe përdorimin e duhur në Paris. Sipas tij, këtë vit në degën e gjuhës shqipe janë regjistruar 20 francezë.

“Kam zbuluar Shqipërinë disa vite më parë. Kisha miqësi me një vajzë që quhej Albana. Në fillim ishte një interesim për peisazhet e bukura. Pastaj, do të mësosh më shumë. ”, thotë Arnaud për Top Channel.

Ai ka qenë një herë në ditë dhe synon të vijë sërish, për të parë më shumë nga natyra shqiptare. “Më ka pëlqyer shumë Shqipëria. Kam qenë në Tiranë, në Krujë, kam vizituar kalanë e Krujës. Qëllimi është që të vazhdojë në Shqipëri. Kam qenë vetëm për dy ditë. Kam dëshirë të shoh ishullin e Sazanit dhe Korçën, më tërhequr ”.

Arnaud thotë se vajzat shqiptare kanë vetëm miqësi dhe deri tani nuk mund të lidhen edhe një shok tjetër, që ndjek rrugën e tij dhe atë për vendin tonë. “Eja në Shqipëri dhe bëj të prezantoj me vajza e djem shqiptarë”, i them me humor, moderator Flori Gjini.

Pyetjes, nëse e ka menduar të jetojë në Shqipëri, ai i përgjigjet, “pse jo, bëj më shumë të pëlqesh”. Po ashtu, shton, se Shqipëria duhet të njihet më shumë nga francezët. Francezi lexon letërsi shqipe dhe veçon Ismail Kadarenë dhe Rexhep Qosen.

(E.H/Faxweb.al)

Për kë do të votoni në zgjedhjet e 25 prillit?
 • Koalicioni i udhëhequr nga PD 53%, 8502 votes
  8502 votes 53%
  8502 votes - 53% of all votes
 • PS 28%, 4539 votes
  4539 votes 28%
  4539 votes - 28% of all votes
 • Nuk do të votoj 9%, 1492 votes
  1492 votes 9%
  1492 votes - 9% of all votes
 • LSI 5%, 785 votes
  785 votes 5%
  785 votes - 5% of all votes
 • Të tjera 4%, 666 votes
  666 votes 4%
  666 votes - 4% of all votes
Total Votes: 15984
19/03/2021 - 25/04/2021
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.