Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetBotaFlashKulturëTe FunditTe Gjitha

Kinematografia në zi/ Vdes në moshën 55 vjeçare aktori i njohur

Është ndarë nga jeta nëmoshën 55-vjeçare aktori i njohur për fëmijë, Philip McKeon

Lajmin e ka bërë të ditur një zëdhënës i familjes ndërsa njoftohet nga zëdhënësi i familjes Jeff Ballard se McKeon vdiq në Teksas pas një sëmundjeje të gjatë

Aktori u bë i njohur me rolin e Tommy Hyatt, djali i personazhit titullar në shfaqjen televizive “Alice”, i luajtur nga Linda Lavin dhe që u transmetua nga viti 1976 deri në vitin 1985.

McKeon lindi në Westbury, New York, djali i Barbara dhe Donald McKeon, një agjent udhëtimesh. Motra e tij më e vogël është aktorja Nancy McKeon. Ato nuk kanë lidhje me aktorin Doug McKeon. Karriera profesionale e McKeon filloi kur ai ishte 4 vjeç.

Prindërit e tij e morën atë dhe Nancy, atëherë 2 vjeç, në një audicion për modelim aty pranë dhe ai filloi karrierën e tij si një model fëmijësh që shfaqej në revista, gazeta dhe reklama televizive. Gjatë disa viteve të ardhshme, ai zbarkoi shumë stina modelimi, i ndjekur nga disa pjesë në skenë dhe në filma. Linda Lavin, e cila luajti Alice, së pari e pa Filipin në një shfaqje të Broadway dhe mendoi se ishte i ndritshëm dhe i talentuar dhe e rekomandoi atë për pjesën e Tommy, transmeton Faxweb.al

Pasi Alice mbaroi në 1985, McKeon vazhdoi të bënte paraqitje periodike të aktrimit, përfshirë Sandman (1993) dhe Ghoulies IV (1994). Ai gjithashtu prodhoi ose drejtoi disa filma, të tilla si Tattoo i Teresa (1994) i cili luajti motrën e tij Nancy McKeon, Murder In The First (1995) dhe The Young Unknowns (2000).

Pas vitit 2000, McKeon punoi në radio, së pari në departamentin e lajmeve në KFWB FM98 në Los Angeles dhe më pas si bashkë-pritës i emisionit të mëngjesit në mëngjes The Taco Mëngjesi në KWVH-LP 94.1FM në Wimberley, Texas.

(F.GJ/FAXWEB.AL)

Fjalët Kyce

Po firmoset një peticion për ringritjen e Teatrit Kombëtare ashtu siç ishte më parë. Ju si mendoni:

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *