Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


BotaFlashTe FunditTe Gjitha

Del një tjetër detaj që vërteton se Kim Jong Un nuk ka vdèkur

Kina ka ofruar që të ndihmojë Korenë e Veriut për të luftuar kòronavirusin pavarësisht se shteti nuk ka deklauar asnjë rast të ri. Në një kohë kur po diskutohet çdo ditë për shëndetin e Kim Jong-un, presidenti kinez Xi Jinping ka shprehur mbështetjen e tij për këtë vend.

Jinping ngriti shqetësimin në lidhje me kërcënimin e korònavirusit për Korenë e Veriut dhe ofroi ndihmë, raporton media shtetërore. Xi po i përgjigjej një mesazhi të liderit të Koresë së Veriut Kim Jong-un. Të premten, Kim e uroi Kinën për suksesin e saj në betejën kundër shpërthimit.

Ky është një tjetër detaj që vërteton se Kim Jong Un nuk ka ndërruar jetë. Siç shkruan media KCNA: “Kim Jong un, në mesazhin e tij shprehu mirënjohje për Xi Jinping dhe e përgëzoi duke e vlerësuar për mundësitë e mëdha të fitores ndaj luftës kundër pándemisë.”

Koreja e Veriut nuk ka regjistruar asnjë rast nga sèmundja që ka ínfektuar mbi 4 milionë persona në mbarë botën që kur shpërtheu për herë të parë në qytetin kinez të Wuhanit në dhjetor të vitit të kaluar.(A.M/Faxweb.al)

Për kë do të votoni në zgjedhjet e 25 prillit?
 • Koalicioni i udhëhequr nga PD 53%, 8502 votes
  8502 votes 53%
  8502 votes - 53% of all votes
 • PS 28%, 4539 votes
  4539 votes 28%
  4539 votes - 28% of all votes
 • Nuk do të votoj 9%, 1492 votes
  1492 votes 9%
  1492 votes - 9% of all votes
 • LSI 5%, 785 votes
  785 votes 5%
  785 votes - 5% of all votes
 • Të tjera 4%, 666 votes
  666 votes 4%
  666 votes - 4% of all votes
Total Votes: 15984
19/03/2021 - 25/04/2021
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.