Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetBotaFlashTe FunditTe Gjitha

Pèrmbytjet iu rrènojnë shtëpitë, banorët presin të lumtur Kim Jong Un me fuoristradë luksoze

Lideri i Koresë së Veriut, Kim Jon Un, ka urdhëruar zyrtarët e tij të dërgojnë ushqime dhe të sigurojnë strehim për qindra familjet që humbën shtëpitë e tyre nga përmbytjet.

Shirat e dendur në gadishullin Korean sollën përmbytje të mëdha për të dy Koretë, atë të Jugut dhe atë të Veriut brenda pak ditëve.

Shqetësimi është rritur për shkatërrimin e të mbjellave në Korenë e Veriut, pasi përbën një potencial të madh për furnizimin e zonës me ushqime.

“Është prioritet i rëndësishëm fakti që t’u sillen materiale dhe komoditete për të fjetur natën, ilaçe dhe çfarëdo lloj nevoje për njerëzit e prekur,” tha Kim Jong Un.

Edhe pse të përmbytur, kur Kim Jong Un shkoi me fuoristradën e tij për të vizituar banorët ato u shfaqën të lumtur, raporton agjencia e lajmeve KCNA.

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *