Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashKulturëTe FunditTe Gjitha

Këto janë 5 vendet që mësuesit paguhen më mirë

World Economic Forum ka bërë renditjen e 5 vendeve që paguajnë më shumë mësuesit në bazë të të dhënave të publikuara nga Organizata për Bashkëpunimin dhe Zhvillimin Ekonomik.

Ja kush janë 5 vendet që paguajnë më shumë mësuesit:

Luksemburg – Paga vjetore e një mësuesi është 79 mijë dollarë. Për ata me përvojë shkon deri në 137 mijë dollarë.

Zvicra – Paga vjetore e mësuesve në këtë vend është 69,865 dollarë.

Gjermania – Paga vjetore për mësuesit 61,589 dollarë

Norvegjia – Paga vjetore për mësuesit është 47,445 dollarë

Danimarka – Paga vjetore për mësuesit është 46,914 dollarë

(M.Q/Faxweb)

Fjalët Kyce

Për kë do të votoni në zgjedhjet e 25 Prillit ?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *