Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashTe Gjitha

“Kemi falimentuar”, ulliri i Elbasanit nuk prodhon, fermerët ngrejnë duart lart (Video)

Këtë vit kultivimi i ullirit i ka çuar fermerët e Elbasanit drejt falimentit. Ata shprehen se mungesat e mbështetjes nga shteti, e ujit për vaditje dhe pamundësitë për blerjen e plehrave i ka sjellë në këtë gjendje.

Mos prodhimi i ullirit ka vënë në vështirësi edhe adminsitratorët e fabrikave të përpunimit, të cilat nuk janë hapur fare këtë vit.

“Është ulli vajs me prodhimtari të lartë, po sivjet nuk pati prodhim, kanë ardhur fonde po për ujin që na duhet ne jo”, shprehen fermerët.

Për kë do të votoni në zgjedhjet e 25 Prillit ?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *