Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashPolitikëTe FunditTe Gjitha

“Kemi ardhur për piknik”, Basha me të rinjtë e Elbasanit: Do skuqim salçiçe, kërpudhat helmuese nuk janë në menu sot

Kryetari i Partisë  Demokratike, Lulzim Basha ka shkuar në Elbasan ditën e sotme ku është takuar me të rinjtë atje dhe me të cilët zhvilloi një piknik.

Siç tha vetë kreu i opozitës, dita e sotme nuk është për politikë, por për piknik, prandaj dhe vetë atë e pret skuqja e salsiçeve.

Në një moment dikush bërtiti “Balla ik”, që solli reagimin e kreut të PD-së: Sot nuk kemi në menu kërpudha helmuese.

“Kemi ardhur për piknik dhe jo për politikë dhe besoj se më presin gjëra të veçanta siç është skuqja e salçiçes në zgarë, atë natë skam qenë duke skuq salçiçe por mëlçi pule.  Unë nuk po zgjatem por me votën tuaj dhe me garancinë tuaj unë ju jap fjalën se do të ndryshojmë. Ju do të punësoheni në një ekonomi që nuk do i takojë një apo dy oligarkëve por të gjithë shqiptarëve. Ky është zotimi im dhe i ekipi tim para jush, por deri më 25 prill kam nevojë për ju dhe për ndihmën tuaj. Ndryshimi po vjen dhe askush nuk e meriton dhe askush nuk do e shijojë më shumë ndryshimin që po vjen sesa ju. Faleminderit për pritjen.  A i hoqëm vizat për të gjithë shqiptarët? A e futëm në NATO? Bashkë do ta fusim dhe në BE”, ka thënë Basha.

(E.H/Faxweb.al)

Për kë do të votoni në zgjedhjet e 25 prillit?
 • Koalicioni i udhëhequr nga PD 53%, 8502 votes
  8502 votes 53%
  8502 votes - 53% of all votes
 • PS 28%, 4539 votes
  4539 votes 28%
  4539 votes - 28% of all votes
 • Nuk do të votoj 9%, 1492 votes
  1492 votes 9%
  1492 votes - 9% of all votes
 • LSI 5%, 785 votes
  785 votes 5%
  785 votes - 5% of all votes
 • Të tjera 4%, 666 votes
  666 votes 4%
  666 votes - 4% of all votes
Total Votes: 15984
19/03/2021 - 25/04/2021
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.