AktualitetFlashTe FunditTe Gjitha

“Ke shit shpirtin dhe brekët”, Bushati sherr me Pezën: Më vjen turp që të kam patur koleg, ke dalë me 1 mln euro nga kjo histori

Analisti Andi Bushati dhe socialisti Alfred Peza janë përfshirë në një debat pak minuta më parë në studion e “Open”.

Duke diskutuar për paketën anti-shpifje, Bushati dhe Peza u përfshinë në një debat personal, ku analisti e akuzoi socialistin se atij nuk i takon ta mbrojë projektligjin sepse vetë ka shitur çdo gjë dhe ka dalë me 1 mln euro në xhep nga historia e shpifjeve.

Pjesë nga debati:

Alfred Peza: Për sa i përket se Edi Rama do të kapë mendiat, ky është spekullimi më i madh në botë.

Andi Bushati: Dhe ju që vidhni jeni ëngjëj? Po ik ore…

Andi Bushati: Ti ke një gjë që akoma skuqesh, kjo tregon që ke akoma ndjenja pozitive.

Alfred Peza: Dhe ti ke një gjë që hollon zërin dhe tregon që ke zë koke…

Andi Bushati: Po të mbrosh këtë, jo shpirtin por ke shit edhe brekët. Një mut beson te kjo.

Andi Bushati: Mua më vjen turp që të kam patur koleg.

Alfred Peza: Dhe mua më vjen turp që të kam patur koleg ty.

Andi Bushati: Po prangaj ke dalë me 1 milion euro nga kjo histori.

Alfred Peza: Edhe ti ke dalë nga, nga …Blloku.

Fjalët Kyce

A mendoni se jemi në gjendje të mbrohemi apo të menaxhojmë një 'krizë" të shpërthimit të Koronavirusit në vend?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *