AktualitetFlashPolitikëTe FunditTe Gjitha

Kë po shantazhon Rama duke çuar ministren tek Aldo Bare? Deputeti demokrat ngre alarmin

Deputeti demokrat Flamur Noka, ka reaguar pas lajmit të Faxweb.al se ministrja Etilda Gjoni ka vizituar paraditen e sotme burgun e Peqinit dhe ka shkuar në qelinë e të dënuarit Aldo Bare.

Në një postim në Facebook, Noka shkruan se pas kësaj vizite qëndron nën hije një pikëpyetje: A po shantazhon dikë Kryeministri Rama?

Reagimi i plotë:

“Ministrja e drejtesise sot zhvilloi nje vizite ne burgun e sigurise se larte ne Peqin .Dhe çuditerisht i shkon ne qeli Aldo Bares. Te jete valle rastesi apo e planifikuar ???Cfare mesazhi po perpiqet te percjell ministrja me kete vizite ??? A po shantazhon dike Edi Rama duke i cuar ministren Aldo Bares? Si shpjegohet nje ndjeshmeri e tille e Edi Rames per kushtet e Aldo Bares kur nderkohe nuk ja ndjeu fare dhe i flaku me nje te rene te lapsit 26 mije familje qe nuk kane as buke per femijet …A e pate se si ministrja lumturohej kur kreret e bandes Lushnjes flisnin me gjuhen e Edi Rames????A tregon ky kontrast se Edi Rama nuk eshte Kryeminister i shqiptareve por i bandave dhe krimit ??”

(F.G/Faxweb.al)

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *