AktualitetKryesoreTe FunditTe Gjitha

“Katsifas”, shoqërohen dy shtetas grek, ja çfarë iu gjeti policia shqiptare (FOTO)

Policia shqiptare ka shoqëruar dy shtetas grekë të cilët do të procedohen për nxitje urrejtje mes kombeve dhe feve.

Gazetarja e Fax News Ervina Shehaj raportoi se dy shtetasit grekë po dërgohen në Prokurori. Atyre u janë gjetur bluza të ndaluara më mbishkrime që ngjallin urrejtje, kapuç dhe sende të ndaluara. Madje ata kanë kundërshtuar dhe forcat e policisë.

Pavarësisht se policia shqiptare ka marrë masa të rrepta që persona me flamuj të ashtuquajtur të ‘Vorio-Epirit’ dhe që mbanin bluza me thirrje antishqiptare, në Bularat, ku do të zhvillohet dhe funeral i Katsifas, flamuj të tillë nuk kanë munguar.

Nuk dihet se nga cila pikë kufitare ka hyrë në Shqipëri personi që shihni në foto, apo është banues i Bularatit, por ai mbaj flamurin e ‘Vorio-Epirit’. Në Bularat kanë mbërritur edhe mediat greke. Katsifas do të përcillet për në banesën e fundit rreth orës 13:00. Përveç Kakavijës, grekët që duan të marrin pjesë në funeral, mund të futen edhe nga Qaf-Bota, dhe nga Saranda.

(B.H/Faxweb)

Fjalët Kyce

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.