Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetBotaFlashTe FunditTe Gjitha

Ëndërronte të bëhej farmaciste, studentja 21-vjeçare vritet nga i dashuri i cili më pas…

Katerine Paniagua, një studente 21-vjeçare e universitetit, u vra nga i dashuri i saj 25-vjeçar në shtëpinë ku çifti jetonte në Yarumal, në veri të Antioquia, Kolumbi.

Ata ishin në një lidhje prej një viti. Autori, i cili u përpoq të vetëvritej pas krimit, u ndalua nga policia pasi mori trajtim mjekësor për plagët të shkaktuara me thikë në trupin e tij.

Viktima, e cila u mbyt me duar nga i dashuri, studionte në degën e farmacisë në Universidad de Antioquia, në Yarumal.

Një ditë ajo ëndërronte të kishte farmacinë e saj. “Ajo donte të ishte e pavarur, – tha nëna e saj, Ilenia. – Ajo që mbaj mend më shumë për të, janë buzëqeshja dhe lumturia e saj”.

“Katherine u tha disa njerëzve që i dashuri e kërcënonte vazhdimisht, por ajo nuk i tregoi familjes nga frika, – shpjegon nëna. – Ajo që unë kërkoj, është drejtësi, sepse sot i ndodhi asaj, por më vonë mund t’u ndodhë vajzave të tjera”.

Në Yarumal, Kolumbi, u mbajtën disa manifestime për të protestuar kundër këtij krimi dhe për të kërkuar ndëshkime të ashpra për autorin. Në një letër, rektori i Universitetit të Antioquia, John Jairo Arboleda, shprehu fjalë të ashpra kundër vrasjes së studentes, duke kërkuar që autoritetet të shpejtojnë hetimet.

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *