Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashTe FunditTe Gjitha

“Teatri i ri nuk do të ndërtohet”, gazetari tregon arsyen dhe ka një kërkesë për Bashën: Dil e na hiq dyshimet për këtë datë

Gazetari Kastriot Çipi i ftuar në studion e Fax News foli mbi çështjen e shembjes së Teatrit Kombëtar.

Ai tha se pas këtij veprimi  jemi në diktaturë. “Diktatura vendosi që ta shembë Teatrin Kombëtar edhe në këtë kohë pándemie duke mos marrë parasysh as gjendjen në të cilën po kalon vendi, sa i përket edhe marrjes së masave.

Ky sulm ndaj teatrit bëhet për shkak edhe për shkaqe historike partiake duke e krahasuar partinë socialiste me komunizmin.

Teatri u shemb por ai nuk do të ndërtohet siç është premtuar pasi nuk është buxheti dhe në këtë kohë në të cilën po kalon ekonomia jonë dhe e botës nuk besoj se do na japë kush lekë borxh.

Shifra që diskutohet për ndërtimin e këtij teatri mund të përdoret fare mirë për ato familje të cilat e kalojnë natën jashtë na humbja e shtëpive.

Data e zgjedhur për shembjen e teatrit gazetari tha se kam dyshime në lidhje me këtë datë dhe Basha duhet të na heqë dyshimet që kemi për një marrëveshje tjetër mes tij dhe Ramës.
Kjo qeveri është legjitime aq sa qeveria e Ramiz Alisë’, tha gazetari i njohur.

Fjalët Kyce

Partitë politike firmosën Marrëveshjen për Reformën Zgjedhore. A mendoni se Presidenti Meta duhet të dekretojë një datë zgjedhjesh në tetor të këtij viti?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *