Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetBotaFlashTe FunditTe Gjitha

Karantina i kishte penguar të takoheshin, çifti kapet mat në makinë, policia iu vendos gjobën e majme

Një çift në Itali ka marrë një gjobë të majme pasi janë kapur të dy në makinë. Polica itaiane ka vërejtur çiftin teksa e kishin parkuar makinën në një park.

Ata janë justifikuar ndaj policisë se karantina i kishte penguar të takoheshin.

Çifti tha se shfrytëzuan mbrëmjen për të qëndruar pak me njëri-tjetrin. Mirëpo ky justifikim nuk është marrë për bazë nga policia, e cila i ka gjobitur sipas ligjit.

Policia është shprehur se dëshira për të përqafuar njëri-tjetrin gjatë karantinës së koronavirusit nuk është ndër arsyet e vlefshme për të lënë shtëpinë, sipas dekretit të Këshillit të Ministrave.

I riu kishte tentuar që makinën ta parkonte edhe në një zonë të fshehtë, por rrugët e zbrazëta nuk ta mundësojnë dot një gjë të tillë.

Burimi: Larepubblica

Mendoni se duhet të hapen listat e partive dhe të ndalohen koalicionet parazgjedhore?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *