AktualitetFlashKryesoreTe FunditTe Gjitha

Kapen mbi 1 ton drogë, përfundojnë në pranga dy persona

Mbi 1 ton marijuanë janë sekustruar dhe kapur në një velierë. Droga ishte e ndarë në 50 çanta, e futur në 637 pako me peshë totale 1 ton 67 kg e 750 gramë.

Droga u kap në gjirin “Porto Kagio” në lidje të Manit të Githio. Veliera me flamur të Delaware.

Në pranga dy shtetas të huaj 28-vjeç dhe 42 vjeç, kombësia e të cilëve nuk bëhet e ditur. Nuk bëhet e ditur ku është ngarkuar valiera. Vijon operacioni dhe hetimet.

Fjalët Kyce

A mendoni se jemi në gjendje të mbrohemi apo të menaxhojmë një 'krizë" të shpërthimit të Koronavirusit në vend?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *