Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashPolitikëTe FunditTe Gjitha

Kanë shkelur Kodin Zgjedhor, kallëzohen në KQZ 5 kandidatë të PS-së (EMRAT)

Qëndresa Qytetare ka kallzuar pranë Komisionit Qendror të Zgjedhjeve shkeljen ligjore të nenit 91, pika 1 dhe Vendimit të Komisionit Rregullator, neni 3, pika c nga kandidatët për deputetë të Partisë Socialiste Alfred Muharremi, Alqi Bllako dhe Kledina Skendo, të cilët në cilësinë e kandidatit kanë zhvilluar takime me mbështetës të forcës politike që përfaqësojnë në ambientet e Bibliotekës së qytetit të Tiranës “Misto Treska”, e cila është një aset publik, pronë e Bashkisë Tiranë.

Qëndresa Qytetare ka kallzuar njëkohësisht edhe kandidaten e qarkut Shkodër, Edona Bilali e cila ka zhvilluar një takim në shtëpinë e të moshuarve në shkodër dhe kandidaten e qarkut Kukes znj. Gerta Duraku e cila ka shfrytezuar ambientet e shkolls publike ‘Shermi’ ne Kukes per t’u prezantuar si kandidate.

Sipas Kodit Zgjedhor është e ndaluar vënia në dispozicion të kandidatëve dhe forcave politike garuese në zgjedhje e aseteve publike të luajtshme apo të paluajtshme.

Qëndresa Qytetare i ka përcjellë të gjitha provat fotografike dhe filmike Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, ku i pranishëm në takim ka qënë edhe Kryetari i Bashkisë Tiranë z. Erion Veliaj, i cili ka promovuar kandidatin e Qarkut Tirane dhe aktivitetin në rrjetin e tij social në facebook.

Qëndresa Qytetare i bën thirrje forcave politike dhe kandidatëve në zgjedhjet e 25 Prillit të qëndrojnë larg nga shfrytëzimi i burimeve shtetërore dhe të lejojnë që në biblioteka dhe në shkolla të mësohet,  të lexohet dhe të flitet për librin dhe jo për partinë. Ne nje kohe kur pandemia ka kufizuar mësimin në klasa, nuk mund të abuzohet duke i mbushur ato me simpatizantë partish.

(E.H/Faxweb.al)

Për kë do të votoni në zgjedhjet e 25 prillit?
 • Koalicioni i udhëhequr nga PD 52%, 7123 votes
  7123 votes 52%
  7123 votes - 52% of all votes
 • PS 29%, 3960 votes
  3960 votes 29%
  3960 votes - 29% of all votes
 • Nuk do të votoj 9%, 1277 votes
  1277 votes 9%
  1277 votes - 9% of all votes
 • LSI 5%, 665 votes
  665 votes 5%
  665 votes - 5% of all votes
 • Të tjera 4%, 565 votes
  565 votes 4%
  565 votes - 4% of all votes
Total Votes: 13590
19/03/2021
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.