AktualitetFlashKryesoreTe FunditTe Gjitha

“Kanë për ti dhënë dy krisma në Ohër”, Rama live masakrohet nga ndjekësit: Tradhtove shqiptarët!

Kryeministri Edi Rama gjatë bashkëbisedimit me gazetarët, u shpreh se është e pamundur heqja e kufirit me Kosovën pa praninë e Serbisë.

Rama tha kjo gjë arrihet vetëm nëpërmjet realizimit të ‘’Mini-Shengenit Ballkanik’’, që lejon hapjen e kufijve për qarkullimin e lirë të mallrave dhe njerëzve mes vendeve të Ballkanit Perëndimor.

‘’Po e bëj këtë për Shqipërinë dhe Kosovën në radhë të parë, jo për Bosnjen, Malin e Zi dhe vendet e tjera se drejtohen nga të tjerë njerëz. Nuk kam lidhje dhe kapacitet të punoj për interesat e tyre, punoj për interesat e shqipërisë dhe Shqiptarëve.”

Por ndërkohë që kryministri fliste, qytetarët e kanë “masakruar” komente fyese në Facebook-un e tij. Shumë nga ndjekësit janë kundër realizimit të ‘’Mini-Shengenit Ballkanik’’ dhe e konsiderojnë Ramën si tradhëtar.

(K.H/Faxweb.al)

Fjalët Kyce

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *