Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetBotaSportTe FunditTe Gjitha

Kampioni i Formula 1 tërhiqet. Rosberg: E arrita atë që doja! (VIDEO)

Kampioni i botës Nico Rosberg tërhiqet nga “Formula 1”, vetëm 5 ditë pasi e fitoi këtë titull.

“Vendosa ta mbyll karrierën time me Formula 1. Që kur kam qenë 6 vjeç ëndrra ime  e vetme ka qenë të bëhesha kampion i botës. Falë ndihmës së familjes sime, të skuadrës timë dhe të gjithë mbështetësve arrita ta realizoj. Dhe këtë gjë do ta kujtoj përgjithmonë.”, deklaroi piloti gjatë galasë së Fias në Vienë.

Rosberg fitoi 9 nga 21 garat e këtij turneu, duke mundur 3 kampionin e “Formula 1” dhe mikun e tij të skuadrës, Lewis Hamilton.

 

Fjalët Kyce

Mendoni se duhet të hapen listat e partive dhe të ndalohen koalicionet parazgjedhore?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *