AktualitetFlashTe FunditTe Gjitha

“Kam fituar një lotari”, batuta e gazetarit me Berishën në emision: Doja ta shihja nga afër!

Ish kryeministri Sali Berisha ishte i ftuar në emisionin “Tempora” për të folur për aktualitetin politik dhe krizën politike në vend.

Ndërkohë që ishte përballë gazetarëve, Berisha u has me një batutë nga gazetari Edi Oga, i cili u shpreh se i ka rënë lotaria që është pranë ish-kryeministri Sali Berisha në një emision.

Edi Oga: Z. Berisha nuk e di si nuk lodhesh more zotëri. Z.Berisha të kuptojnë të gjithë teleshikuesit se çfarë dua unë këtu. Unë kam fituar një lotari, si teleshikuesi me besnik i emisionit, për ta parë z. Berisha nga afër. Besoj tek shkëmbimi i energjive jam gati të dal nesër diku në një vend ku ka shumë njërëz të këndoj himnin kombëtar. Stonoj pak.

Sali Berisha: Unë të siguroj se nuk ka dashuri më të madhe se dashuria për vendin dhe hyminin. Dashuria që të jep energji më shumë dhe të kërkon më pak.

Edi Oga: Unë vij nga bota e spektaklit. Kam një defkct se quhem Edi, po ma kanë vënë para tij.

Sali Berisha: Ai quhet Edvin.

(M.Q/Faxweb.al)

Fjalët Kyce

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *