Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashTe FunditTe Gjitha

“Kam fituar një lotari”, batuta e gazetarit me Berishën në emision: Doja ta shihja nga afër!

Ish kryeministri Sali Berisha ishte i ftuar në emisionin “Tempora” për të folur për aktualitetin politik dhe krizën politike në vend.

Ndërkohë që ishte përballë gazetarëve, Berisha u has me një batutë nga gazetari Edi Oga, i cili u shpreh se i ka rënë lotaria që është pranë ish-kryeministri Sali Berisha në një emision.

Edi Oga: Z. Berisha nuk e di si nuk lodhesh more zotëri. Z.Berisha të kuptojnë të gjithë teleshikuesit se çfarë dua unë këtu. Unë kam fituar një lotari, si teleshikuesi me besnik i emisionit, për ta parë z. Berisha nga afër. Besoj tek shkëmbimi i energjive jam gati të dal nesër diku në një vend ku ka shumë njërëz të këndoj himnin kombëtar. Stonoj pak.

Sali Berisha: Unë të siguroj se nuk ka dashuri më të madhe se dashuria për vendin dhe hyminin. Dashuria që të jep energji më shumë dhe të kërkon më pak.

Edi Oga: Unë vij nga bota e spektaklit. Kam një defkct se quhem Edi, po ma kanë vënë para tij.

Sali Berisha: Ai quhet Edvin.

(M.Q/Faxweb.al)

Fjalët Kyce

Partitë politike firmosën Marrëveshjen për Reformën Zgjedhore. A mendoni se Presidenti Meta duhet të dekretojë një datë zgjedhjesh në tetor të këtij viti?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *