Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashKryesorePolitikëTe FunditTe Gjitha

Kallëzimi penal ndaj Maznikut e Fushës, Prokuroria e Përgjithshme i’u përgjigjet artistëve

Aleanca për Mbrojejten e Teatrit kishte depozituar një padi penale ndaj nën/kryetarit të Bashkisë së Tiranës, Arbjon Maznikut dhe biznesmenit Shkëlqim Fusha lidhur me skandalin e shpenzimeve në një hotel në Spanjë faturën prej më shumë se 900 euroshe e kishte ky i fundit.

Ndërkohë, me një shkresë të dytë, artistët i kërkojnë Prokurorisë së Përgjithshme, që pa cënuar sekretin hetimor, të japë informacion në lidhje me mënyrën e trajtimit të materialit.

Kjo e fundit ka dërguar një shkresë në adresë të Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë që të marrë në shqyrtim çështjen duke argumentuar se  ka kompetencën lëndore dhe territorial.

Nga ana tjetër një tjetër shkresë e ka dërguar në adresë të aleancës për Mbrojtjen e Teatrit ku thekson se i ka kërkuar Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë marrien në shqyrtim dhe dhënien e informacionit mbi trajtimin e materialit të depozituar nga artistët në kallëzimin penal.

(F.GJ/FAXWEB.AL)

Fjalët Kyce
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Mund të Lexoni

Close