Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashPolitikëTe FunditTe Gjitha

Kalaja: Sa i perket “të drejtës” nuk jemi as si Anglia e shekullit te XIII, sepse Rama qendron mbi ligjin

Aktivisti dhe gazetari Aulon Kalaj i ftuar në Fax Neës foli për aktualitetin politik në vend. Kalaja u shpreh se “sa i perket “të drejtës” nuk jemi as si Angila e shekullit te XIII, sepse Rama qendron mbi ligjin”.

“Më vjen keq qe e them, por Shqiperia e 2019, nuk eshte as si Anglia e shekullit te XIII, per sa i perket te drejtes dhe se si “prijesi” sillet dhe vepron rreth ligjit.

-Shekulli i XIII, “mbreti qendron nen perendine dhe nen ligjin, sepse ligji e ben mbretin”. Mbi bazen e ketij parimi u zhvillua e gjithe doktrina kushtetuese angleze, qe mbeshtete ne epersine e se drejtes “rule of loë”.

-Viti 2019 ne Shqiperi, ligji eshte Edi Rama, ai e ben ligjin. Eshte ne doren e tij nese do ose jo t’a zbatoje ligjin. E di ai kush hetohet ose jo dhe kush burgoset ose jo. Ligji nuk eshte i barabarte per te gjithe.”- u shpreh Kalaja.

Fjalët Kyce
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Mund të Lexoni

Close