Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashKryesoreTe FunditTe Gjitha

“Kam rrèzikuar edhe jetën për teatrin”, gazetari tregon si e “árrestuan” mikun e tij që punonte në median afër qeverisë

Gazetari Aulon Kalaja gjatë një lidhje me Skype për Fax News ka folur në lidhej me pròtestën kundër shembjes së teatrit kombëtar.

Teatri Kombëtar u shemb nga forcat e IKMT mëngjesin e 17 majit pas një maratonë pròtestash prej 2 vitesh. Një ndër pròtestuesit ka qenë edhe gazetari dhe aktivisti Aulon Kalaja i cili tha se jam krenar që kam qenë pjesë e një pròteste të tillë edhe pse nuk arritëm ta mbronim dot.

“Unë kam qenë pjesë e kësaj pròteste që ditën e parë dhe deri në momentin e shembjes duke e bërë me turne mbojtjen e asaj godine. Gjatë protestës kam rrèzikuar edhe jetën nga pèrplasje e shumta që kanë ndodhur aty.

Një shokun tim i cili punon në një media afër qeverisë e árrestuan dhe më pas e liruan, nuk dua që tia përmend emrin pasi mund ta pushojnë nga puna dhe nuk dua të jem unë shkaku. Mund të kishte ndodhur edhe me mua árrestimi dhe habitem si nuk ka ndodhur por më kanë shárë shumë rëndë dhe më kanë marrë telefonin.

Një gjë nuk arrij ta kuptoj akoma se si mund të jëtë e pranishme në një pròtestë artistësh një forcë aq e madhe pòlicie madje edhe RENEA që ndërhyn vetëm kur ka armë dhe ne sigurisht që nuk kishim por vetëm  fjalën”,- tha gazetari Kalaja.

Fjalët Kyce

Për kë do të votoni në zgjedhjet e 25 Prillit ?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *