Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashPolitikëTe FunditTe Gjitha

Kalaja: Në këtë vend nuk ka institucione, ka mbetur vetëm opozita që denoncon

Aktivisti dhe gazetari i njohur Aulon Kalaja, i ftuar në Fax News duke folur për aktualitetin politik deklaroi se në këtë vend nuk ka institucione, por ka mbetur vetëm opozita që denoncon.

“Nuk kemi prokurori qe te vendose ne levizje strukturat e saj per te hetuar dosjet per shit-blerjen e votes, apo per kryetaret e bashkive te emeruar nga Rama, te cilet jane me precedente penale dhe rekorde kriminale. Denoncimet dhe perballjen me krimin ne kete vend e ka bere dhe po e ben vetem opozita. Ne nje vend normal dhe me nje prokurori normale, do duhej te ishte kjo e fundit qe te fillonte hetimet, duke u nisur nga deklarata publike, denoncime, indicie mediatike. Hetimi dhe hapja e ceshtjeve kryesisht do duhej te ndodhte sa i takon 19 kryebashkiakeve te emeruar nga Rama, te cilet kane rekorde kriminale dhe kane pergjegjesi penale, politike dhe publike. Prokuroria jo vetem qe nuk kishte nisur hetim ndaj tyre, por ka bere gjithcka per te penguar hetimet dhe eshte kujdeaur qe te mos u hyje gjemb ne kembe te besuarve te Rames, duke falsifikuar dokumente dhe duke mos kerkuar bashkepunim nga sherbimet partnere, ose nga vendet perendimore kur kryetaret komiteteve ekzekutive kane bere krime. Opozita eshte i vetmi aset denoncues, qe po ben dhe rolin e prokurorise.“- u shpreh Kalaja.

Fjalët Kyce
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Mund të Lexoni

Close