Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashKryesoreTe FunditTe Gjitha

Sërish probleme me riatdhesimin, bllokohen 20 emigrantë në Kakavijë (VIDEO)

Me rënien e kurbës pandemike në Shqipëri, qytetarët që kishin mbetur jashtë kufirit si pasojë e mbylljes kanë fillaur të riatdhesohen.

Gjatë këtij procesi ka patur edhe incidente si ky i mbrëmjes së sotme në pikën kufitare mes Shqipërisë dhe Greqisë.

Burime për Fax News bëjnë me dije se rreth 20 emigrantë kanë ngelur në pikën kufitare të Kakavijes

Nuk dihet nëse personat e bllokuar do të shkojnë në banesa të vetëkarantinohen apo në Durrës.

Ndërkohë pritet zgjidhja e situatës deri në koordinimin mes insitucioneve pasi nuk është hera e parë që ka patur një icident të tillë, më i fundit para pak javësh.

Fjalët Kyce
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *