Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashPolitikëTe FunditTe Gjitha

 “Ka thirr vllau vrasësin e djalit”, poezia brilante për minishengenin: Kush anmikut ja shtrin dorën, hapt me durë vorrin e vet

Nga Mark Deda

Vrasësi në sofër

Po hek nana shaminë e ballit, me durë n’kry nise me vajtu. Ka thirr vllau, vrasësin e djalit, midis sofrës ma ka pru.

Po ndin bjeshkët vjain e nanës, edhe zogjt mbi mal zanë vend.

Po thotë nana, sytë drejt Hanës, ky nuk asht ma djali jem.

Kush trathton vllanë dhe Kosovën, kjoftë mallku për njëmijë vjet.

Kush anmikut ja shtrin dorën, hapt me durë vorrin e vet!

(M. I/ Faxweb.al)

Fjalët Kyce

Mendoni se duhet të hapen listat e partive dhe të ndalohen koalicionet parazgjedhore?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *