AktualitetFlashKosovaTe FunditTe Gjitha

Ka mbi tre muaj e zhdukur, 15-vjeçarja shqiptare i lutet nënës: Jam me të dashurin, thuaji babit të më marrë

Një adoleshente nga Kosova që ka mbi tre muaj që rezulton e zhdukur, ka mundur të kontaktojë me familjen e saj.

15-vjeçarja nga Gjakova, Yllka Derri, ka telefonuar nënën e saj dhe i ka treguar se ndodhet me të dashurin e saj.

Sipas asaj që shkruajnë mediat kosovare, e reja i ka thënë nënës se e ka siguruar telefonin në mënyrë të fshehtë dhe se dëshiron të flasë me të atin.

Ajo mësohet të ketë thënë: “Thuj babit le t’më thirr në këtë numër, se e kom marr telefonin tinëz.”

Menjëherë pas marrjes së këtij mesazhi nga vajza e tyre, familjarët e adoleshentes i janë drejtuar policisë.

Mësohet se i dashuri i vajzës është 17-vjeçari, Besart Radosta, ndërkohë babai i këtij të fundit, Blerim Radosta, po procedohet penalisht nga policia./JOQ

Fjalët Kyce

A mendoni se jemi në gjendje të mbrohemi apo të menaxhojmë një 'krizë" të shpërthimit të Koronavirusit në vend?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *