AktualitetFlashKosovaPolitikëTe FunditTe Gjitha

“Ka luftuar kundër mizorisë serbe”, Haradinaj krah Veselit: Mbrojti dinjitetin e luftës

Kryemistri i në detyrë i Kosovës, Ramush Haradiunaj ka reaguar pas ftesës së Gjykatës Speciale ndaj kreut të PDK-së, Kadri Veseli, duke dalë krah tij dhe theksuar se beson që edhe këtë radhë do të dalë në pah e vërteta.

Sipas Haradinajt, Veseli është një nga udhëheqësit e UÇK-së dhe si i tillë, ka luftuar kundër shtypjes dhe mizorive të Serbisë mbi popullin e Kosovës.

“Kadri Veseli, si një nga udhëheqësit e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës ka luftuar kundër shtypjes dhe mizorive të Serbisë mbi popullin e Kosovës, si çdo luftëtar i lirisë, dhe do ta mbrojë pastërtinë e kësaj lufte me dinjitet. I bindur se edhe kësaj radhe do të ngadhënjejë e vërteta dhe e drejta jonë”, shkruan Haradinaj.

(F.GJ/FAXWEB.AL)

Fjalët Kyce

Palët politike u ulën në tavolinë për Reformën Zgjedhore, mendoni se është arritur një marrëveshje mes liderëve kryesorë dhe për çështje të tjera?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *