Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashTe FunditTe Gjitha

“Ka dëmtime në strukturë, por nga verifikimi nga jashtë me sy nuk është për t’u prishur”, skandali me akt-konstatimin për dëmet e tërmetit

Pas tërmetit të 26 nëntorit, ku mbetën të vdekur 51 persona dhe mijera banorë mbetën të në qiell të hapur, inspektorët e njësive bashkiake dhe administrative dolën menjëherë në terren për të verifikuar dëmet në terren

Në varësi të akt-konstatimeve nga personat e autorizuar, vendoset nëse shtëpia është për t’u shembur, ose ka nevojë për rikonstruktim.

Por një akt-kontastim që po qarkullon së fundmi, po kthehet në ‘meme’ për nga ‘serioziteti’ që është vëzhguar banesa e prekur nga tërmeti, pasi është bërë një verfikim me sy vetëm nga jashtë shtëpisë.

Në të shkruhet: Ka dëmtim strukture, por nga verifikimi nga jashtë me sy nuk e mendojmë për tu prishur!

Fjalët Kyce

Mendoni se duhet të hapen listat e partive dhe të ndalohen koalicionet parazgjedhore?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *