Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashSportTe FunditTe Gjitha

“Ka ardhur koha të largohem”/ Kampioni i botës tërhiqet nga futbolli

Sebatian Schweinsteiger ka lajmëruar tërheqjen e tij nga futbolli. Ish-kapiteni i përfaqësueses gjermane, i cili kohët e fundit është aktivizuar te Chicago Fire në MLS, në një postim në Instagram shkruan se ka ardhur koha të largohet.

Lamtumira nga futbolli më dhemb, por jam i lumtur për detyrat e reja që do të më presin. Di t’i qëndroj besnik futbollit,” shkruan ish-lojtari i Bayern Munich dhe Manchester United në rrjetet sociale.

Të dielën 35-vjeçari ka luajtur ndeshjen e fundit të sezonit të rregullt në MLS duke mposhtur Orlandon me rezultatin 5-2 dhe është aktivizuar në qendër të mbrojtjes për 90 minuta.

Fire nuk do të luajë në fazën e playoff, kështu që për Schweinin ajo do të jetë sfida e fundit.

Shumicën e karrierës Schweinsteiger e ka kaluar te Bayern Munich, ku është aktivizuar 500 herë. Gjatë asaj kohe ai ka fituar tetë tituj në Bundesliga, shtatë kupa të Gjermanisë si dhe Champions League në vitin 2013.

Të nderuar tifozë, ka ardhur koha që unë të përfundoj karrierën time aktive në fund të këtij sezoni. Dua t’ju falënderoj, ju dhe ekipet e mia @fcbayern, @manchesterunited, @chicagofire dhe @dfb_team. Ju e keni bërë të mundur këtë kohë të pabesueshme për mua! Dhe natyrisht, do të doja të falënderoja gruan time @anaivanovic dhe familjen time për mbështetjen e tyre. Të them lamtumirë si një lojtar aktiv më dhëmb, por unë pres me padurim sfidat emocionuese që më presin së shpejti. Unë do të qëndroj besnike ndaj futbollit. Shumë, shumë faleminderit për kohën që kemi kaluar së bashku, gjithmonë do të kem një vend për ju në zemrën time! I juaji, Basti.

 

 

View this post on Instagram

 

Liebe Fans, nun ist die Zeit gekommen: ich werde meine aktive Karriere zum Ende dieser Saison beenden. Ich danke Euch und meinen Mannschaften @fcbayern, @manchesterunited, @chicagofire und @dfb_team – Ihr habt mir diese für mich so unglaubliche Zeit ermöglicht! Und natürlich danke ich meiner Frau @anaivanovic und meiner Familie für ihre Unterstützung. Mein Abschied als aktiver Spieler stimmt mich ein bisschen wehmütig, aber freue mich auch auf die spannenden Aufgaben, die mich bald erwarten. Dem Fußball werde ich treu bleiben. 1000 Dank für die gemeinsame Zeit, ich werde Euch immer im Herzen tragen! Euer Basti. Dear Fans, the time has now come, and I will be finishing my active career at the end of this season. I would like to thank both, you and my teams @fcbayern, @manchesterunited, @chicagofire and @dfb_team. You made this unbelievable time possible for me! And of course, I would also like to thank my wife @anaivanovic and my family for their support. Saying goodbye as an active player makes me feel a little nostalgic, but I am also looking forward to the exciting challenges that await me soon. I will remain faithful to football. Many, many thanks for the time we spent together, I will always have a place for you in my heart! Yours, Basti.

A post shared by Bastian Schweinsteiger (@bastianschweinsteiger) on

Fjalët Kyce

Për kë do të votoni në zgjedhjet e 25 prillit?

View Results

Loading ... Loading ...
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.