Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashKryesorePolitikëRajoniTe FunditTe Gjitha

Johannes Hahn për protestat në Rajon: Ka njerëz që duan që ne të dalim mbi…

Pas një takimi me Kryeministrin e Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, Komisioneri i Bashkimit Evorpian për Negociatat e Zgjerimit dhe Fqinjësinë, Johannes Hahn të deklaruar se BE do të jetë shumë e rreptë me çdo llojë veprimi të dhunshëm në protesta.

Sipas tij, ka njerëz që duan që ne të dalim mbi forcën e ligjit, por sipas tij pikëp[amja e BE-së për ligjet është transparenca, demokracia dhe mbrojtja e sistemit gjyqësor.

“Ka njerëz që duan që ne të dalim mbi forcën e ligjit dhe se mund të hyjmë në një vend dhe të zëvendësojmë autoritetet aty. Pikëpamja e BE për ligjet është transparenca, demokracia dhe mbrojtja e sistemit gjyqësor. Kjo është ajo që ne mbështesim, por besojmë se duhet të arbitrohemi, por të themi se kush është i mirë dhe i keq, kush është ai që duhet të largohet dhe kush duhet të rrijë nuk është aspak pikëpamja jonë”, deklaroi Hahn.

(F.GJ/FAXWEB.AL)

Fjalët Kyce
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *