Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetBotaFlashTe FunditTe Gjitha

Jo vetëm në Shqipëri/ Edhe shteti fqinj tronditet nga tërmeti

Frikë në rajonin e Friulit në Itali. Një tërmet me magnitudë 3,8 ballë ka lëkundur tokën mesditën e sotme.

Lëkundjet janë regjistruar në orën 14:58 minuta, ndërsa epiqendra ka qenë në provincën e Udines, në lokacionin e Tolmezzos.
Sipas raportimeve, thellësia e tërmetit ka qenë 13,3 km ndaj dhe lëkundjet kanë qenë shumë të forta. Tërmeti është ndjerë edhe në Bellunese, Comelico a Longarone, Vicentino dhe në Veneziano.
Prej ditës së djeshme, ashtu si edhe Shqipëria, Italia është përfshirë nga një valë tërmetesh, por fatmirësisht pa shkaktuar dëme.
Fjalët Kyce

Partitë po negociojnë për të përmbyllur Reformën Zgjedhore. A mendoni se Presidenti Meta duhet të dekretojë një datë zgjedhjesh në tetor të këtij viti?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *