Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetBotaFlashTe FunditTe Gjitha

Jo vetëm COVID-19, Italia nuk gjen qetësi, shembet ura gjigante

Italia që numëron numrin më të madh të viktimave në botë nga COVID-19, assesi të këndellet pavarësisht përpjekjeve të shumta të autoriteteve që po luftojnë me pandeminë që ka pushtuar botën.

E përveç kësaj, autoriteteve lokale në Aula mes Firence dhe Genoas u ka dalë punë me një problem tjetër – një urë gjigante është shembur sa hapë e mbyll sytë.

Si pasojë e kësaj, shoferi i një kamioni që ishte mbi urë është lënduar, ka bërë të ditur zëdhënësi i zjarrfikësve. Ndërkaq e tërë ura është shembur rreth orës 10:30 në Aula që lidh Firence me Genoan.

Ekipet e zjarrfikësve menjëherë kanë dalë në vend të ngjarjes, kurse deri më tani nuk raportohet për viktima, e shoferi i kamionit që është lënduar sipas mjekëve është në gjendje stabile.

Po firmoset një peticion për ringritjen e Teatrit Kombëtare ashtu siç ishte më parë. Ju si mendoni:

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *