Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetBotaFlashTe FunditTe Gjitha

Jepte leksione gatimi anonim në ‘Youtube’, detaji që anëtari i ‘Ndraghetas’ harroi të fshihte e ‘fundos’, arrestohet pas 7 vitesh arrati

Një anëtar i një bande mafioze italiane është arrestuar në Republikën Dominikane pasi tatuazhet e tij u njohën në një video në YouTube.

Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, Marc Feren Claude Biart ishte në arrati nga autoritetet italiane që nga viti 2014 dhe kishte jetuar në Boca Chica në ishullin e Karaibeve, tha policia.

Prokurorët kishin kërkuar Biart me akuzën e trafikimit të kokainës në Holandë për një klan të bandës mafioze, ‘Ndrangheta’.

Dhe sipas policisë, i dyshuari kishte paraqitur në video në YouTube ku shpjegonte recetat italiane të gatimit ndërsa mbante të fshehur fytyrën.

Sidoqoftë, tatuazhet e tij mund të shiheshin në video, të cilat bënë të mundur që ai të njihej.

Pas kësaj, i arratisuri 53-vjeçar u kap në Santo Domingo të mërkurën dhe u transferua në aeroportin Malpensa të Milanos, tha policia në një deklaratë.

“Ndrangheta” konsiderohet mafia më e fuqishme në Itali dhe është e vendosur në rajonin jugor të Kalabrisë. Grupi është i njohur për kontrollin e tij mbi trafikun e kokainës në Evropë.

Në janar, Italia filloi një nga gjyqet më të mëdha të krimit të organizuar në historinë e saj kundër “Ndrangheta”.

Më shumë se 500 të pandehur përballen me akuza duke përfshirë vrasje, trafik droge, zhvatje dhe pastrim parash, në një seancë që do të zgjasë për të paktën një vit.

Për kë do të votoni në zgjedhjet e 25 prillit?
 • Koalicioni i udhëhequr nga PD 53%, 8502 votes
  8502 votes 53%
  8502 votes - 53% of all votes
 • PS 28%, 4539 votes
  4539 votes 28%
  4539 votes - 28% of all votes
 • Nuk do të votoj 9%, 1492 votes
  1492 votes 9%
  1492 votes - 9% of all votes
 • LSI 5%, 785 votes
  785 votes 5%
  785 votes - 5% of all votes
 • Të tjera 4%, 666 votes
  666 votes 4%
  666 votes - 4% of all votes
Total Votes: 15984
19/03/2021 - 25/04/2021
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.