Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashKryesoreTe FunditTe Gjitha

Jepet vendimi final për Olesia Dukën, mashtroi 12 biznesmenë

Gjykata ka dënuar me 10 vite burg dentisten Olesia Duka, e cila akuzohet se ka mashtruar me shuma të konsiuderueshme parash 12 biznesmenë.

Gjykata pranoi kërkesat e Prokurorit dhe e dënoi me 15 vjet dhe me gjykim të shkurtuar me 10 vjet përfundimisht.

Vlera e mashtrimit që dentistja u ka shkatuar biznesmenëve është rreth 2 milionë euro. Vetë Duka e ka pranuar akuzën, dhe është shfaqur disa herë e përlotur në Gjykarë.

Duka, arrinte t’i mashtronte qytetarët duke i premtuar se do ua kthente paratë e marrë me një përqindje më të lartë, pasi biznesi që dispononte, një klinikë dentare, arrinte të gjeneronte sasi të mëdha parash. Ndërsa në një rast të vetëm, Olesia Duka me anë të mashtrimit i ka marrë Idlir Hoxhës shumën prej 935 mijë e 432 euro, duke mos ja kthyer më.

Personat e mashtruar nga dentistja:
1.   Gerta Lumi
2.   Enver Xhengo
3.   Etleva Lasku
4.   Idlir Hoxha
5.   Ilir Doci
6.   Miranda Hitaj
7.   Adem Selamaj
8.   Drita Kristo
9.   Viktor Hoxha
10.  Lando Vito
11.  Rezart Shtino
12.  Edlira Shtino
13.  Fjorza Mullai
14.  Besnik Daci

(E.K/FAXWEB.AL)

Fjalët Kyce
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.