Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashKryesoreTe FunditTe Gjitha

Jepet masa e sigurisë për 3 banorët e Astirit, ja çfarë u vendos

Gjykata e Tiranës dha sot masën e sigurisë “arrest me burg” për tre banorët e Astirit të arrestuar tre ditë më parë nga policia.

Ilir Katiraj, Gramoz Shehu dhe Skënder Doda akuzohen për veprat penale “Organizimi dhe pjesëmarrja në grumbullime e manifestime të paligjshme”, “Prishja e qetësisë publike” dhe Pengimi i qarkullimit të mjeteve të transportit”.

Para gjykatës ishin mbledhur dhjetëra banorë të Astirit në mbështetje të tyre.

I pranishëm para Gjykatës ka qënë edhe ish-deputeti i Partisë Demokratike, Klevis Balliu dhe banorët e Unazës së Re.

Me ndryshimet e bëra së fundmi në Kodin Penal, bllokimi i rrugës dënohet deri në 3 vite burg.

(K.H/Faxweb.al)

Fjalët Kyce

Partitë po negociojnë për të përmbyllur Reformën Zgjedhore. A mendoni se Presidenti Meta duhet të dekretojë një datë zgjedhjesh në tetor të këtij viti?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *