Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetBotaFlashPolitikëTe FunditTe Gjitha

“Jam trajtuar shumë keq”, Trump merr vendimin të largohet nga New Yorku

Pasi të largohet nga detyra e tij si kreu I Shtëpisë së Bardhë, Donald Trump nuk do të jetoj më në Neë York dhe këtë e ka bërë të ditur përmes disa postimeve në rrjetet sociale.

Trump thotë se pavarësisht se ka paguar miliona dollarë taksa, ai ishte trajtuar shumë keq nga liderët politikë në Nju Jork.

“Pavarësisht faktit se unë paguaj miliona dollarë në këtë qytet si dhe taksa çdo vit, jam trajtuar shumë keq nga liderët politikë të këtij qyteti”, ka shkruar Trump.

Trump nuk ka pasur marrëdhënie të mira me guvernatorin e Nju Jorkut, Andreë Cuomo dhe kryebashkiakun Bill De Blasio, nuk ka qenë e mirë. Të dy demokratët e mirëpritën vendimin e presidentit, me Kuomon që shkruajti në Tëiter, “Florida, është e gjitha e jotja!”

Fjalët Kyce

Mendoni se duhet të hapen listat e partive dhe të ndalohen koalicionet parazgjedhore?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *