Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashPolitikëTe FunditTe Gjitha

“Jam e bezdisura e familjes”, Çomo zbulon ‘dramën’ që përjeton brenda Infektivit: Kolegeve u kanë vdekur prindërit, dhe kanë vazhduar të nesërmen punën

Nën drejtimin e kryetarit të Bashkisë Erion Veliaj, PS vijon me prezantimin e kandidatëve për deputetë në zgjedhjet e 25 Prillit, ku në krye të listës së Tiranës qëndron Najada Çomo, shefja e spitalit Infektiv.

Kjo e fundit e pyetur nga Veliaj, ka zbuluar dhe momentet më të vështira të punës së saj në spital, ku iu duhet tiu komunikojë familjarëve të viktimave, lajmin e hidhur të vdekjes së tyre.

“Në të vertetë, ka pasur momente të rënda kur komunikojmë me familjarët. Vuajtjen e atyre njerëzve brenda e shikojmë ne të gjithë, që bashkohemi me ta. Si do ti thuash një vajze apo një djali që ka humbur babanë, dukesh sikur je njeri i fortë, por në fakt vrapon që të mbyllësh celularin para kohe, vetëm që të mos dëgjojnë zërin tonë që është duke lotuar. Momente të tjera të vështira janë kur kolegeve tona, u kanë ndërruar jetë prindërit teksa kanë qenë të shtruar në spital.

Staf që kanë humbur familjarët e tyre, dhe të nesërmen janë po në punë. E ti mendon si kanë mundësi që ata gjejnë fuqinë për të punuar, dhe pacientët të mos e kuptojnë atë që ka ndodhur. Unë në raportet familjare jam shumë e shkëputur, e kam gjetur mirëkuptimin e bashkëshortit dhe vajzës, unë e kuptoj që jam njeri i bezdisur në familje, pasi bisedat e mija janë totalisht të lidhura me pjesën e spitalit. 

Unë e kam shqetësimin për ekipin, që duhet të shohin baltën që hidhet nga jashtë kangjellave, dhe në fund thua dëgjo, unë duhet të shpëtoj dhe këtë dhe atë, dhe lëti ata që të flasin”, u shpreh Çomo.

(E.K/Faxweb.al)

Për kë do të votoni në zgjedhjet e 25 prillit?
 • Koalicioni i udhëhequr nga PD 53%, 8502 votes
  8502 votes 53%
  8502 votes - 53% of all votes
 • PS 28%, 4539 votes
  4539 votes 28%
  4539 votes - 28% of all votes
 • Nuk do të votoj 9%, 1492 votes
  1492 votes 9%
  1492 votes - 9% of all votes
 • LSI 5%, 785 votes
  785 votes 5%
  785 votes - 5% of all votes
 • Të tjera 4%, 666 votes
  666 votes 4%
  666 votes - 4% of all votes
Total Votes: 15984
19/03/2021 - 25/04/2021
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.