Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetBotaFlashTe FunditTe Gjitha

Ja cili është shteti i parë në botë që hap dyert për turistët e vaksinuar

Izraeli ështe pikërisht shteti i parë në botë i cili tani lejon hyrjen e një pjese të turistëve në vend ,pas uljes së ndjeshme të rasteve nga Covid-19, e cila ka ndodhur nga fushata e imunizimit.

Bëhet e ditur nga Ministria e Shëndetësisë dhe ajo e Turizmit data e lejimit të hyrjes se turistëve e cila do të jetë 23 maj dhe të gjithë turistët që do të hyjnë në vend do të jenë të vaksinuar.

“Izraeli është vendi i parë që vaksinohet dhe populli i Izraelit është i pari që gëzohet për këtë rezultat. Pas hapjes së ekonomisë, është koha për të lejuar turizmin në një mënyrë të kujdesshme”, theksoi Ministria e Shëndetësisë.

Vetëm një muaj më parë , Izraeli filoi të hapte ekonominë e vendit pas vaksinimit masiv të qytetarëve ne mënyrë të suksesshme.

(I.SH/faxweb.al)

Për kë do të votoni në zgjedhjet e 25 prillit?

View Results

Loading ... Loading ...
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.