Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashTe FunditTe Gjitha

LAJMI I FUNDIT/ Alármohet poliklinika e Vlorës, izolohet stafi mjekësor

Ditët e fundit ka patur një rikthim të rasteve me kòronavirus në qytetin e Vlorës, ku vetëm gjatë 24 orëve të fundit janë rregjistruar 6 raste të reja. Shqetësuese shfaqet gjendja dhe në poliklinikën e qytetit ku një qytetar ka rezultuar pozitiv me Còvid-19.

Personi në fjalë  një ditë më parë ka shkuar për vizitë në poliklinikën e qytetit. Pacienti ka shkuar për të marrë ndihmën e zakonshme mjekësore pasi nuk është ndier mirë, por nga tamponi ka rezultuar pozitiv.

Sot janë izoluar dhe i’u është  marrë tamponi gjithë stafit mjekësor, rezultatet e të cilave pritet të dalin nesër.

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *