Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


FlashKosovaTe FunditTe Gjitha

Iu hap rruga nga Kushtetuesja, flet Isa Mustafa: Ja kur do ta votojmë qeverinë e re

Në Lidhjen Demokratike të Kosovës nuk besojnë se do të hasin në rezistencë nga Lëvizja Vetëvendosje, pas vendimit të Gjykatës Kushtetuese për mandatarin.

Kreu i LDK’së, Isa Mustafa ka thënë sot para mediave se seanca për votimin e qeverisë së re mund të mbahet nesër apo të hënën.

Para se të hynte në takim konsultativ me strukturat e partisë, në selinë qendrore të LDK’së, Mustafa ka thënë se nuk besojnë që do të hasin në rezistencë për të liruar zyrat e qeverisë.

Sipas tij, një gjë e tillë ndodhë vetëm në vendet totalitare të Afrikës.

“Mbledhje të kryesisë nuk kemi, ka konsultime lidhur me thirrjen e seancës së Kuvendit. Tani do të shohim edhe me kryetarin e Grupit parlamentar dhe me kandidatin tonë për kryeministër se kur do thirret mbledhja e Kuvendit por edhe me partneret tanë, AAK, Nismën dhe partnerët tjerë… tani ekziston një mundësi që një seancë të mbahet nesër, ekziston edhe mundësia që të mbahet të hënën”, ka thënë Mustafa.

Partitë politike firmosën Marrëveshjen për Reformën Zgjedhore. A mendoni se Presidenti Meta duhet të dekretojë një datë zgjedhjesh në tetor të këtij viti?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *