Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashTe FunditTe Gjitha

Shpërthimi në kryeqytet/ Italiani i mbuluar me gjak shtrihet në rrugë, njerëzit harrojnë Covidin dhe i japin ndihmë (FOTO)

Një shtetas italian u plagos nga shpërthimi i automjetit “Benz A Class” me të cilën po udhëtonte Preng Gjini. Në fotografi duket se si këmba e tij është mbuluar me gjak, ndërsa njerëzit kanë harruar të gjitha rregullat e Covidit dhe kanë nxituar që ta ndihmojnë.

Ai është dërguar me urgjencë për në spitalin e Traumës ku po merr trajtim mjekësor ndërsa është jashtë rrezikut për jetën. Ngjarja ndodhi pasditen e sotme rreth orës 19:00 në zonën e Vasil Shantos. Dyshohet se iu vu eksploziv një automjeti tip “Benz A Class” që ishte në lëvizje tek ura e Nshrakut.

Drejtuesi i mjetit, i identifikuar si Preng Gjini është dërguar me urgjencë në spitalin e Traumës pasi ndodhet në gjendje të rëndë. Nga ngjarja ka mbetur i plagosur edhe një tjetër kalimtar, i cili është fëmijë dhe po merr trajtim mjekësor në spital.

Shpërthimi shkaktoi rrëmujë të madhe në Vasil Shanto, ku njerëzit rrethuan automjetin për të mësuar detaje nga ngjarja. Burime për Faxëeb.al bëjnë me dije se 51 vjeçari ka marrë dèmtime shumë të mëdha, në gjymtyrë e dyshohet edhe në organe të brendshme, ndërsa mjekët po bëjnë maksimumin për ta shpëtuar. Rreth një vit më parë, u ekzekutua me breshëri plumbash në Rrëshen vëllai i Preng Gjinit, Armando (Tonin) Gjini.

Drejtori i Policisë Reban Jaupi foli para mediave duke thënë se kanë nisur hetimet ndërsa një prej pistave mbetet hakmarrja. Ndërkohë, burime për Faxëeb.al bëjnë me dije se shpërthimi ka qenë me minë të telekomanduar.

Policia ka mbërritur në vendin e ngjarjes për të zbardhur rrethanat dhe po punon për kapjen e autorit apo autorëve të dyshuar që vendosën lëndën shpërthyese në automjet.

Ndër të tjera, burime për Fax News konfirmojnë se Prenga është betuar mbi trupin e pajetë të të vëllait, Tonin Gjini, që u vra rreth një vit më parë, se do të merrte hák.

Në qytetin e origjinës së tyre në Rrëshen, flitet nën zë me emra konkret se kush qèlloi mbi kë, por autoritet akoma nuk kanë prova për implikimin e tyre. Ashtu sikurse pohojnë burimet, pas ngjarjes së sotme, gjákrat vetëm sa janë nxèhur sërish dhe zinxhiri i ngjarjeve do të vijojë të jetë i hapur.

Familja e Tonin Gjinit, dy famijët e tij dhe bashkëshortja, pak ditë ekzèkutimit janë larguar nga vendi në drejtim të një shteti të Bashkimit Europian, për shkak të fríkës së hákmarrjes. Preng Gjini është ndaluar më herët në Itali për pròstítucion dhe aty ka nisur kònflikti mes Reçëve dhe Gjinëve, për lùftë territoresh.

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *