Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashTe FunditTe Gjitha

Italianët bëjnë gjestin emocionues në ndihmë të Alvin Berishës, Shqipëria asnjë hap para (Foto)

11-vjeçari shqiptar, Alvin Berisha, ka prekur zemrat e të gjithëve me historinë e tij dhe i gjithë vendi është në merak për jetën e vogëlushit.

Ai ndodhet në kampin Al Hol në Siri, së bashku me shumë shqiptarë të tjerë dhe jeta e tij është në rrezik.

Për të shpëtuar Alvin, drejtuesit e rajonit të Lombardisë i kanë kërkuar qeverisë italiane që ti japin nënshtetësinë 11-vjeçarit dhe ai të tërhiqet nga territori sirian.

Mbrëmjen e djeshme, këshilli rajonal i Lombardisë ka vendosur që ta bëjë akoma më publik mesazhin për Alvin.

Ata kanë ndezur dritat e njërës prej kullave më të larta të zonës, ku kanë shkruar mesazhin “Free Alvin” (Lirojeni Alvin).

Fjalët Kyce
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *