Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetBotaFlashTe FunditTe Gjitha

Italia shkundet nga tërmeti 4.9 ballësh, ja ku ishte epiqendra

Instituti Italian të Gjeofizikës dhe Vullkanologjisë raporton se, një tërmet me magnitudë 49 ballë ka tronditur shtetin fqinj ndërsa deri më tani fatmirësisht nuk raportohet për dëme në njerëz.

Tërmeti kishte një thellësi 14 km dhe epiqendra e tij ishte Balsorano  dhe Pescosolido. Mediat italiane raportojnë se lëkundjet kanë shkaktuar panik te qytetarët.

Zona ku janë ndjerë më së shumti lëkundje i përket Italisë qëndrore, 100 kilometra nga Roma.

Fjalët Kyce

Po firmoset një peticion për ringritjen e Teatrit Kombëtare ashtu siç ishte më parë. Ju si mendoni:

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *