Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetBotaFlashPolitikëTe FunditTe Gjitha

“Faturë” 500 milion euro? Ja se si Italia mund përballet me një kosto të madhe nga vendimi i saj

Me rënien e kurbës së koronavirusit në Itali qeveria ka filluar planet për rihapjen e vendit. Dita e sotme shënoi hapjen më të madhe që prej marsit kur pandemia mbylli Italinë.

Në kuadër të masave për rihapjen e vendit përfshihen edhe aktivitetet sportive në vend për të cilën qeveria Italiane ka menduar një buxhet të veçantë.

Me mbylljen e aktivitetve sportive dëmi që i është bërë klubeve të Serie A, Serie B, Serie C ka qenë i madh.

Në një analizë të shpejtë, mediat italiane zbulojnë se mbase dhe 500 mln euro nuk do të mjaftonin për të paguar dëmet.

Ministrin e Sportit, Spadafora nuk është aspak dakord që aktiviteti të rifillojë.

Fjalët Kyce
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *