Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashTe FunditTe Gjitha

Ishte i dënuar me burg/ 58-vjeçari bie në prangat e policisë

Një 58-vjeçar ka rënë në pranga gjatë një operacioni të Policisë së Skraparit. Sipas njoftimit të policisë, i riu ka qenë i dënuar me 3 muaj burg për veprën penale “Mosdhënie e mjeteve për jetesë”.

“Skrapar më datë 09.01.2020, nga ana e Strukturave të Drejtorisë Vendore të Policisë Berat, në bashkëpunim me Strukturat e Komisariatit të Policisë Skrapar, u bë  kapja dhe ndalimi  i shtetasit me  iniciale E.A, 58 vjeç, banues në Drithas Korçë, person i shpallur në kërkim policor nga D.V.P.Korçë.

Kapja dhe ndalimi i shtetasit të mësipërm u bë për arsye se është dënuar nga Gjykata e Rrethit Gjyqësor Korçë, me (3) tre muaj burg për veprën penale “Mosdhënie e mjeteve për jetesë “ parashikuara nga neni 125. të Kodit Penal”, njoftoi policia.

Ndërsa në Berat është arrestuar një 25-vjeçar, i akuzuar për mashtrim. “Berat më datë 09.01.2020,   nga ana e Strukturave të Drejtorisë Vendore të Policisë Bera, në bashkëpunim me Strukturat e Komisariatit të Policisë Berat, u bë  kapja dhe ndalimi  i shtetasit me  iniciale XH.M, 25 vjeç, banues në Berat, person i shpallur në kërkim policor nga D.V.P. Durrës.

Kapja dhe ndalimi i shtetasit të mësipërm u bë për arsye se ka konsumuar elementet e veprës penale “Mashtrim” parashikuara nga neni 143/1 të Kodit Penal”, thuhet në njoftim.

Fjalët Kyce

Partitë politike firmosën Marrëveshjen për Reformën Zgjedhore. A mendoni se Presidenti Meta duhet të dekretojë një datë zgjedhjesh në tetor të këtij viti?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *