Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashTe FunditTe Gjitha

Inspektimet në terren, nga 10 milione lekë deri tek mbyllja e subjektit, ISHSH “bën námin” në jug të vendit

Në kuadër të masave për frenimin e përhapjes së kòronavisrusit në Shqipëri shumë inspektoriate kanë vijuar punën intensive për zbatimin e këtyre masave.

Kështu bëhet me dije se pasditen e sotme Inspektoriati Shteteror Shendetsor ka kryer inspektime në terren në qytetin e Permetit, ku ka konstatuar dy fasoneri te cilat nuk kishin marrë masat e vendosura për parandalimin e còvid -19 të protokollit të verdhe.

Të dy fasoneritë janë mbyllur dhe gjobitur me vlerën e 10 milione lekë të vjetra secila.

Më rënien e kurbës pándemike në vend qeveria ka filluar planet për një riahapje të ngadaltë të vendit.

Fjalët Kyce
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *