Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashTe FunditTe Gjitha

Korónavirusi i merr jetën ish-oficerit të Bazës së Pashalimanit (EMRI)

Stefan Miho, ish-oficeri i Bazës së Pashalimanit ka humbur betejën me korónavirusin. Ai ishte shtruar në spitalin Sotiria në Athinë, ku u shpall i vdékur. Lajmin e hidhur e konfirmoi vëllai i tij Aleko Miho, pedagog në Fakultetin e Shkencave të Natyrës.

Në një shkrim, Miko u shpreh: “U përpëlit me të për rreth dy muaj, ku një muaj ishte në terapi íntensive, në spitalin Sotiria në Athinë, por nuk ja doli dot! Ishte rreth moshës 80-vjeçare, por i fortë, kujdesej shumë për jetën, edhe si ish ushtarak marine. Përfitoj nga rasti të shpreh mirënjohjen për gjithë përpjekjet e stafit spítalor për ta mbajtur në jetë”.

Stefan Miho ishte baba i pesë fëmijëve dhe punoi mbi 35 vite në Flotën Luftarake Detare në Pashaliman dhe Vlorë, deri sa doli në pension. Ai u largua nga Shqipëria së bashku me familjen gjatë tranzicionit.(A.M/Faxweb.al)

Për kë do të votoni në zgjedhjet e 25 prillit?
 • Koalicioni i udhëhequr nga PD 52%, 7123 votes
  7123 votes 52%
  7123 votes - 52% of all votes
 • PS 29%, 3960 votes
  3960 votes 29%
  3960 votes - 29% of all votes
 • Nuk do të votoj 9%, 1277 votes
  1277 votes 9%
  1277 votes - 9% of all votes
 • LSI 5%, 665 votes
  665 votes 5%
  665 votes - 5% of all votes
 • Të tjera 4%, 565 votes
  565 votes 4%
  565 votes - 4% of all votes
Total Votes: 13590
19/03/2021
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.