Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


FlashTe FunditTe Gjitha

Ish-ministri i brendshëm: Nuk mund të flitet për mafie në Shqipëri

Ish-ministri i Brendshëm, Neritan Ceka i ftuar mbrëmjen e sotme në emisionin “Arena në “Ora News”, ka thënë se  në Shqipëri nuk mund të flitet për mafie në Shqipëri.

Sipas tij mund të këtë mikroganiza mafioze, por jo mafie si ato të Italisë dhe të Shteteve të Bashkuara.

“Nuk mendoj se mund të përdorim ende emrin mafia në Shqipëri. Nuk ka mafie. Mund të ketë mikroorganizma mafioze, por nuk mafie në ato modele të Italisë apo Shtetet e Bashkuara. Para se të gjithash, rendi është një çështje gjendje, nuk është se ndërtohet. Kur ka një agravim të situatës politike dhe ekonomike, krimi rritet”, tha ai. (S.SH/Shuplaka)

Fjalët Kyce
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *