Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


PolitikëTe FunditTe Gjitha

Ish-juristi i CEZ: Berisha dhe Buzhala edhe të vdekur e vranë sërish Azem Hajdarin!

Ish-jurizti i CEZ-it Romeo Kara sulmon ish-kryeministrin Sali Berisha dhe gazetarin Berat Buzhala se kanë vrarë për së dyti Azem Hajdarin.

“Hidh e prit me njeri-tjetrin, dy pelivanet u kujdesen qe me ne fund karagjozi i politikes ta tejkaloje qendrimin 19 vjeçar lidhur me Azemin. 
Te dy karagjozet edhe te vdekur e vrane perseri Azemin. 
Karagjozi i politikes, apo Skenderbeu i koheve tona, siç e quajne zvarraniket qe i shkojne pas, nuk pati kurre guximin te deshmonte ne gjyqin e Azemit, ato qe tha perballe provokatorit Buzhala.”, shkruan Kara.
Më tej ish-juristi i CEZ deklaron se kur u zhvilluan zgjedhjet për kreun e PD-së në 1991-in, Azem Hajdari i kishte thënë që të mos e vonte Berishën, të cilin e quan komunist.

REAGIMI I PLOTË:

Karagjozi i politikes Berisha dhe karagjozi i gazetarise Buzhala, hodhen per konsum ndyresillikun e radhes. 
Hidh e prit me njeri-tjetrin, dy pelivanet u kujdesen qe me ne fund karagjozi i politikes ta tejkaloje qendrimin 19 vjecar lidhur me Azemin. 
Te dy karagjozet edhe te vdekur e vrane perseri Azemin. 
Karagjozi i politikes, apo Skenderbeu i koheve tona, sic e quajne zvarraniket qe i shkojne pas, nuk pati kurre guximin te deshmonte ne gjyqin e Azemit, ato qe tha perballe provokatorit Buzhala. 
Asnjehere nuk pati burrerrine e perballjes por vetem ate te shpifjes. 
Duhet te marre fund perdorimi dhe shperdorimi i turpshem i Azemit. 
Jam deshmitar i asaj qe kurre ai nuk e ka dashur dhe kurre ate nuk e ka dashur Azemi. 
E denigroi tere kohen pa meshire deri sa e beri lecke me Ylli Rakipin duke i bere flete-rrufe tek gazeta Albania. 
E shqelmoi nga cdo tribune ku Azemi tentoi ringritjen e tij, nga nisma e re politike, te persekutuarit dhe sindikata. 
E nxori ne prite dhe me të të vdekur theu deren e kryeministrise dhe perseri ka cipe e flet. 
Edhe kur e mburr, patupersisht e quan kafshe politike. 
Nje mburrje qe vetem goja e tij mund ta nxjerre. 
Azemi kurre se ka dashur. 
Para kuvendit te pare te PD ne 1991, ai disa here me ka kerkuar qe une dhe miqte e mi te mos e votonim zgjedhjen e Berishes si kryetar te partise. 
Kjo ishte nje kerkese e tij, por edhe e politikaneve te djathte europiane. PD nuk duhej te drejtohej nga nje ish komunist. 
Azemi me tha tekstualisht: Te lutem, nuk te kerkoj qe te votosh per mua, por qe ti dhe miqte e tu te mos votojne komunistin. Fitorja e tij do jete fundi i PD me tha. Dhe ashtu ndodhi. 
Ke kerkon ky pacavure qe te talle? (D.D/Shuplaka)

Fjalët Kyce
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *