Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetBotaFlashTe FunditTe Gjitha

“Donin të më çonin në hotel”, ish-gazetarja denòncon dy emrat e njohur të ekranit për ngácmim s*ksual

Një padi për për ngácmim s*ksual ka mbërritur në dyert e Gjykatës së qarkut të Nju Jorkut për gazetarët e Fox News, Tucker Carlson e Sean Hannity. Pádia pretendon se Carlson dhe Kurtz, u përpoqën që të çonin në hotel ish-gazetaren Cathy Areuta, përkatësisht në vitin 2018 dhe 2019.

Hannity u ákuzua për poshtërimin e Areu duke i ofruar cdo personi në studio 100 dollarë për ta ftuar atë në një takim. Ajo deklaroi se nuk i pranoi ftesat për shkak se nuk donte të flírtonte me të. Në vitin 2019 i shkoi ftesa tre herë pasi anashkaloi dëshirat e tij në dhjetor 2018.

Fox deklaroi se pas një ‘hetimi gjithëpërfshirës e të​ pavarur’, u zbulua se të gjitha pretendimet e Areu kundër kompanisë, Carlson e Hannity ishin ‘të rreme e të patùrpshme’. Në pádi përfshihet edhe një padi kundër Ed Henry, i cili u pushua nga puna më 1 korrik për hetime.

“Në realitet, Fox News e dinte që Henry ishte i përfshirë në ngácmime s*ksuale në fillimet e vitit 2017”, thueht në akuzën e ngritur.(A.M/Faxweb.al)

Pas rritjes së rasteve të reja dhe vdekjeve nga COVID 19 a mendoni se qeveria dhe Komiteti Teknik duhet të ashpërsojnë masat antiCovid?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *